Wejście ekspresowe: 392 kandydatów PNP otrzymuje ITA

W dniu 24 czerwca Kanada zorganizowała kolejną rundę zaproszeń na ekspresowy wjazd, zapraszając kandydatów, którzy mieli nominacje na prowincje.

Immigration, Refugees and Citizenship Canada (IRCC) wydała 392 zaproszenia dla kandydatów, którzy uzyskali ocenę 696 i więcej punktów w ramach Kompleksowego Systemu Rankingowego (CRS).

Wszyscy ci kandydaci otrzymali wcześniej nominacje na prowincje i otrzymali dodatkowe 600 punktów na poczet ogólnej punktacji. Oznacza to, że bez nominacji na prowincję kandydat miałby 96 punktów KSR.

KSR klasyfikuje czynniki związane z kapitałem ludzkim, takie jak wiek, doświadczenie zawodowe, wykształcenie i oficjalna znajomość języków obcych, aby określić, którzy kandydaci na ekspresowe wejście na rynek pracy w Kanadzie mieliby wysokie prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu.
Express Entry jest główną kanadyjską drogą do stałego pobytu dla wykwalifikowanych pracowników zagranicznych i zarządza pulą kandydatów do Federal Skilled Worker Class, Federal Skilled Trades Class i Canadian Experience Class.

Poniżej znajduje się hipotetyczny scenariusz osoby, która mogła zostać zaproszona w losowaniu 24 czerwca.

Ali ma 34 lata z tytułem magistra i od dziesięciu lat pracuje jako analityk baz danych. Napisał IELTS i uzyskał 7,5 punktu w słuchaniu oraz 6,5 punktu w każdej innej kategorii. Nigdy nie pracował ani nie studiował w Kanadzie. Ali wszedł do bazy danych Express Entry w styczniu 2020 roku, a także przesłał profil do kanadyjskiej prowincji Saskatchewan za pośrednictwem International Skilled Worker: Saskatchewan Express Entry stream. Dostał się do puli Express Entry z wynikiem 360 punktów CRS. Wkrótce po przesłaniu profilu do Saskatchewan, Ali został zaproszony do ubiegania się o nominację na prowincję. Po otrzymaniu nominacji, jego wynik CRS Express Entry wzrósł do 960 punktów, a Ali otrzymał zaproszenie do ubiegania się o stały pobyt w losowaniu Express Entry z 24 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *