Kanada nadal przyjmuje wnioski pomimo ograniczeń w podróżowaniu.

Chociaż Kanada nałożyła ograniczenia w podróżowaniu, kandydaci nadal mogą składać profile Express Entry oraz wnioski o pobyt stały i tymczasowy. Kanada nadal organizuje losowania Express Entry i wydaje zaproszenia do składania wniosków o pobyt stały. Kanada jest również bardziej elastyczna w rozpatrywaniu wniosków, zapewniając kandydatom więcej czasu na uzyskanie i złożenie dokumentacji na wypadek, gdyby kandydaci zostali dotknięci zakłóceniami w pracy COVID-19.

Kto może przyjechać do Kanady w czasie pandemii wirusa coronavirusowego?
Obywatele kanadyjscy i niektórzy cudzoziemcy mogą obecnie podróżować do Kanady. Cudzoziemcy mogą jednak przyjeżdżać do Kanady tylko z istotnych (nieuznaniowych) powodów (najbliższa rodzina może przyjechać do Kanady z innych powodów).

Wśród osób, które mogą podróżować do Kanady, znajdują się następujące osoby:

Obywatele kanadyjscy
Stali mieszkańcy
Bezpośrednie rodziny obywateli Kanady i stałych mieszkańców (małżonkowie, partnerzy cywilni, dzieci pozostające na utrzymaniu, wnuki, rodzice lub przybrani rodzice oraz opiekunowie lub opiekunowie)
Osoby ubiegające się o prawo stałego pobytu, które uzyskały zgodę na pobyt stały przed dniem 16 marca 2020 r., kiedy Kanada ogłosiła swoje ograniczenia w podróżowaniu, ale które jeszcze nie podróżowały do Kanady
Tymczasowi pracownicy zagraniczni
Studenci międzynarodowi, którzy posiadali ważne zezwolenie na naukę lub którzy zostali zatwierdzeni w celu uzyskania zezwolenia na naukę w momencie wejścia w życie kanadyjskich ograniczeń w podróżowaniu w dniu 18 marca 2020 r.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę osób, które zostaną zwolnione z ograniczeń w podróżowaniu.

Ograniczenia w podróżowaniu w Kanadzie weszły w życie 18 marca 2020 r., a kończą się 30 czerwca 2020 r. w południe EDT.

Cztery kanadyjskie lotniska otwarte dla podróży międzynarodowych
Od 18 marca 2020 r. tylko cztery kanadyjskie porty lotnicze będą otwarte dla podróży międzynarodowych:

Międzynarodowy Port Lotniczy Toronto Pearson (YYZ)
Międzynarodowy port lotniczy Montreal-Pierre Trudeau (YUL)
Międzynarodowy Port Lotniczy Calgary (YYC)
Międzynarodowy port lotniczy Vancouver (YVR)
Firmy lotnicze muszą badać pasażerów na obecność objawów koronaawirusa.
Przedsiębiorstwa lotnicze będą odpowiedzialne za kontrolę zdrowia osób przed wejściem na pokład samolotu do Kanady. Linie lotnicze zostały poinstruowane, aby zapobiegać lataniu do Kanady osób, u których występują objawy COVID-19.

Kanada wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że pasażerowie, którzy mają gorączkę powyżej 38°C, kaszel lub trudności w oddychaniu, mogą zostać pozbawieni możliwości wejścia na pokład samolotu, chyba że posiadają zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że objawy nie są spowodowane przez COVID-19.

Dobrze wiedzieć
Osoby, które mogą podróżować do Kanady, są wymienione tutaj.
Nadal odbywają się losowania biletów Express Entry, a rządy federalne i prowincjonalne nadal wydają zaproszenia do ubiegania się o stały pobyt.
Począwszy od 16 marca, wszystkie spotkania z osobami lądującymi są odwoływane i będą odbywać się telefonicznie. IRCC skontaktuje się z Państwem drogą mailową, aby poinformować o terminie nowego spotkania telefonicznego.
Termin biometryczny został przedłużony do 90 dni, a nie do 30. W przypadku wniosków otwartych zostanie on wydłużony do 90 dni w przypadku dodatkowych wniosków o dokumenty.
Osoby wjeżdżające do Kanady są zobowiązane do odizolowania się na 14 dni.
Ograniczenia w podróżowaniu obowiązują do dnia 30 czerwca 2020 r. w południe EDT.
Środki te nie mają zastosowania do handlu i działalności gospodarczej.
Studenci zagraniczni mogą rozpocząć swój program online w wyznaczonej kanadyjskiej instytucji edukacyjnej jesienią 2020 roku i nadal kwalifikują się do programu PGWP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *